LiveZilla Live Help
موسسه آموزش عالی آزاد چتر دانش مفتخر است با ارائه خدماتی بدیع و متمایز در عرصه آموزش و تعلیم دانش حقوق و همراهی در امر هدایت تحصیلی دانش آموختگان ، برگزاری دوره های آموزشی متعدد در راستای آماده سازی علمی داوطلبان آزمون های حقوقی و همچنین تشکیل کارگاه های پژوهشی با موضوعات متنوع برای وکلا و دانش پژوهان حقوق در خدمت جامعه حقوقی کشور باشد. از سوی دیگر مدتی است که این مجموعه آموزشی با تدوین و انتشار دهها اثر فاخر آموزشی حرکت عظیمی در عرصه تولید آثار علمی و آموزشی کاربردی ایجاد نموده است.
20مرحله آزمون آزمایشی ویژه آمادگی آزمون وکالت93 ( در حال ثبت نام )
کارشناسی ارشدسراسری94 جزا وجرم شناسی ( در حال ثبت نام )
کارشناسی ارشدسراسری94حقوق خصوصی ( در حال ثبت نام )
آمادگی وکالت 93 دوره پنجم ( در حال ثبت نام )
آمادگی وکالت93دوره چهارم(تدریس،تست زنی،تثبیت) ( در حال ثبت نام )
آمادگی وکالت 93 دوره سوم(ظرفیت تکمیل) ( در حال برگزاری )
آمادگی وکالت 93 دوره دوم(ظرفیت تکمیل) ( در حال برگزاری )
آمادگی وکالت 93 دوره اول(ظرفیت تکمیل) ( در حال برگزاری )
24مرحله آزمون آزمایشی ویژه آمادگی آزمون وکالت93 ( در حال برگزاری )
دوره مجازی آمادگی وکالت 1393 ( در حال ثبت نام )
آرشیو اخبار

سوال : سلام برای ارشد آزاد حقوق خصوصی قانون تجارت جدید رو بخونیم یا قدیم؟ با تشکر.

مشاور: سلام، قانون تجارت فعلی و به قول شما قدیمی.

سوال : سلام مشاور محترم لطفا در مورد " آداب" شرکت در کلاس و آزمون که فرمودید توضیح دهید.

مشاور: سلام، برنامه داوطلبی که از کلاس استفاده می کند با دیگران باید متفاوت باشد، شرکت در کلاس نباید صرف جزوه نویسی باشد، بهترین برنامه برای داوطلبانی که به کلاس می آیند این است که مطالبی که در هر جلسه تدریس می گردد، در اولین فرصت قبل از جلسه بعد، در زمان متناسب با حجم و سختی و آسانی درس به مطالعه دقیق جزوه و کامل نمودن جزوه بپردازد، بدیهی است استاد مطالب اصلی و مهم را در کلاس توضیح می دهد و ممکن است برخی مواد قانونی و مباحث را به عهده داوطلب بگذارد، پس باید علاوه بر مطالعه دقیق جزوه، مطالب دیگر را نیز به جزوه اضافه و مطالعه نمود. بنابراین اگر سه روز در هفته به کلاس می روید باید 3 روز هم در منزل تا قبل از شروع جلسات هفته بعد به مطالعه مطالب قبلی بپردازید، بدین ترتیب هر ابهامی نیز از مباحث قبلی باقی بماند می توانید در ابتدای جلسه بعد از استاد کمک بگیرید، در خصوص یادگیری بهتر در کلاس نیز سعی کنید قبل از شرکت در کلاس مطالعه هرچند مختصری در خصوص موضوع تدریس روز داشته باشید حتی شده با نگاهی بر سرفصل ها و چند ماده از درس. پیش مطالعه سرعت تجزیه و تحلیل ذهنی  را در کلاس بالا می برد و مطالب را بهتر و سریعتر متوجه خواهید شد.شرکت در آزمون آزمایشی نیز در صورتی مفید است که به هر ترتیبی شده سرفصل کلیه دروس هر ازمون را بطور کامل و دقیق همراه با تست مطالعه کنید. در جلسه آزمون سعی کنید تا پایان زمان بمانید و مدیریت زمان را در پاسخ دادن به سوالات تمرین کنید، در هر آزمون سعی بر کاستن از اشتباهات داشته باشید و فقط سوالاتی که مطمئن هستید پاسخ دهید، از همه مهمتر پس از هر ازمون، آزمون خود را ارزیابی کنید( آزمون بدون ارزیابی فایده ای ندارد) به این صورت که دفترچه ای تهیه کنید و پس از آزمون با بررسی سوالات و پاسخنامه تشریحی، نکات طلایی را یادداشت کنید، علت اشتباه پاسخ دادن را که می تواند بی دقتی، عدم مطالعه برخی مباحث، شک در بین دو گزینه ناشی از سطحی خوانی و عدم تسلط باشد را یادداشت کنید و در برنامه ریزی برای مطالعه آزمون بعد به اشتباهات گذشته توجه داشته باشید و سعی بر رفع انها داشته باشید. در نهایت این را بدانید هدف از استفاده از هر خدمت آموزشی درگیر شدن با درس و فعال بودن است. شما باید سعی کنید تا روز آزمون وکالت زندگی سراسر آزمونی و تلاش و پشتکاری جدی جهت رسیدن به موفقیت در ازمون داشته باشید.

سوال : با سلام و خسته نباشید اگر من در کلای های مجازی موسسه شرکت کنم احتمال قبولی در ازمون را دارم؟یا حتما باید در کلاسهای حضوری شرکت کنم؟ چنددرصدمطالب حضوری در مجازی گفته میشود؟با تشکر

مشاور: سلام، کلاسهای مجازی مخصوص افرادی است که امکان شرکت حضوری در کلاس را ندارند، در صورت امکان بصورت حضوری شرکت نمایید، در کلاسهای مجازی اولویت تدریس با مطالب مهم و سوال خیز است.

سوال : سلام خسته نباشین آیا برای موفقیت در آزمون وکالت شرکت در کلاس ضروری است؟در صورت عدم شرکت در کلاس تسلط بر قانونیارهای موسسه کفایت میکنه؟

مشاور: سلام، تضمین موفقیت شما تلاش و پشتکار شماست، صرف شرکت در کلاس یا صرف مطالعه قانون یارها به معنای قبولی در ازمونهای حقوقی نیست، شرکت در کلاس، آزمون و استفاده از کتب آدابی دارد، قبل از هر چیز باید بدانید آیا به کلاس نیاز دارید یا خیر و در صورت نیاز به شرکت در کلاس با توجه به شرایط زمانی خود اولویت شما برای شرکت در کلاسها کدام دروس است، همچنین با شرکت در کلاس و آزمونها باید برنامه ای منطبق با آن برای خود تنظیم نمایید که حداکثر استفاده را ببرید، بدیهی است شخصی که دارای زمان اندکی برای مطالعه است و در عین حال هم در کلیه کلاسها و هم در ازمونها شرکت می کند نمی تواند حداکثر استفاده را از این خدمات ببرد، قطعا شرکت در کلاسها برای برخی از داوطلبان واجب و ضروری و برای برخی مضر است، پیشنهاد می کنیم قبل از شرکت در کلاسها و ازمونها و استفاده از منابع، با مشاورین موسسه مشورت نمایید و سپس اقدام به استفاده از خدمات موسسه نمایید، البته این را بدانید در صورتی که از تمامی خدمات موسسه استفاده کنید اما تلاش نکنید موفق نخواهید شد.استفاده از کتب قانون یار با توجه حجم کم در عین جامع بودن قطعا برای تمامی داوطلبان مفید است به شرط تکرار و تسلط بر آن. 

سوال : سلام خسته نباشید ایا درسته که کیفری جدید ابلاغ شده وبه زودی لازم الاجرا میشه ؟در خود قانون دیده شده که شش ماه بعد اجرایی شود ،حالا ما برای ازمون وکالت تکلیفمون چیه لطفا ما را از بلاتکلیفی خارج کنید با تشکر از موسسه خوب وهمراهتون

مشاور: سلام، قانون جدید آیین دادرسی کیفری، اردیبهشت ماه سال جاری در روزنامه رسمی منتشر می گردد، اما با توجه به عدم لازم الاجرا شدن این قانون تا 6 ماه پس از انتشار، کانونهای وکلا باید در خصوص منبع آزمون سال جدید اطلاع رسانی کنند.

سوال : با سلام میخواستم بدونم جهت جهت شرکت در ازمون ارشد جزا وجرم شناسی قانون مجازات جدید میخواد بخونیم یا قدیم

مشاور: سلام، قانون مجازات اسلامی مصوب 1392.

سوال : با سلام و خسته نباشيد از زحمات فراوان شما. ايا در ازمون قضاوت 93 ملاك سوال از تجارت قانون فعلي هست ؟

مشاور: سلام، تا برگزاری آزمون قضاوت زمان زیادی باقی مانده است، مشخص نیست.

سوال : با عرض سلام . من میخواستم بدونم برای اینکه ساکن کیش هستم کدوم کانون باید شرکت کنم؟با تشکر

مشاور: سلام، کانون وکلای مرکز.

سوال : سلام ازشماخواهش میکنم برای آزمون دکترى هم کلاس برگزار کنید،چون اساتید چتردانش واقعا عالی هستند و بقیه موسسات برای آزمون دکتری خدمات خوبی ندارند.

مشاور: سلام، برنامه های ویژه آزمون دکتری در سایت موسسه اطلاع رسانی می گردد.

سوال : باسلام خسته نباشیدمن لیسانس حقوق وفوق لیسانس حقوق خصوصی ودانشجوی دکترای خصوصی هستم میتوانم بدون آزمون به مصاحبه علمی قضاوت بروم ؟

مشاور: سلام، بله شما می توانید در جذب اختصاصی شرکت کنید.

سوال : با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم من تازه فارغ التحصیل شده ام و 22 سال دارم در درس حقوق تجارت خیلی مشکل دارم.. برعکس دروس دیگر می خواستم درصد تاثیرش رو بدونم ممنون

مشاور: سلام، حقوق تجارت در آزمون وکالت دارای ضریب 2 است. برای موفقیت در آزمون باید تعادل در مطالعه همه دروس را حفظ کنید و البته دروسی که ضعف بیشتری دارید با تکرار و دقت بیشتر به مطالعه بپردازید.

سوال : سلام وخسته نباشید باسخ من رو ندادید راجب این که چه زمانی کتاب مجموعه كامل تست هاي چهار گزينه اي آيين دادرسي مدني با پاسخنامه تشريحي دکتر رحمان عمروانی رو بیرون میدید الان چند ماهه که من منتظره این کتابم

مشاور: سلام، انتشار این کتاب در سایت اطلاع رسانی خواهد شد، برای اطلاعات بیشتر در خصوص کتب موسسه با واحد انتشارات موسسه تماس بگیرید.

سوال : سلام برای آزمون وکالت 93 قانون حمایت از خانواده مصوب 1353 رو باید بخونیم یا 1391

مشاور: سلام، هر دو قانون باید مطالعه گردد. البته موادی از قانون 53 که با قانون جدید تعارض دارد نیاز به مطالعه ندارد.

سوال : با سلام میشه منابع ارشددانشگاه آزاد رشته حقوق خصوصی روبهم معرفی کنید تا در یه ماه باقی مونده به کنکور دانشگاه آزادازش استفاده کنم

مشاور: سلام، استفاده از مجموعه آیین دادرسی مدنی چتردانش بسیار مفید خواهد بود. برای مشاوره در خصوص منابع کامل با مشاورین موسسه مشورت نماید.

سوال : با عرض سلام با توجه به اینکه اسکودا طی تصویب ارا در خصوص جلوگیری از شرکت دوستانی که که کارشناسی ناپویسته حقوق دارند و مدرک کاردانی انها غیر مرتبط میباشد خواستم بپرسم کسانی که فوق دیپلم مشاوره حقوقی صنوف دارند وسپس لیسانس حقوق قضایی گرفته اند نیز شامل میشود یا خیر؟

مشاور: سلام، در صورتی که دارای لیسانس پیوسته حقوق هستید می توانید در آزمون وکالت شرکت کنید.

سوال : با سلام و خسته نباشید.برای قوانین آیین دادرسی مدنی در آزمون 3 باید قانون حمایت خانواده مصوب 1/12/91 رو بخونیم یا قانون قدیم؟و همچنین قانون دیوان عدالت اداری؟و صلاحیت مراجع ثبتی شامل قانون ثبت میشه یا قانون افراز و فروش مال مشاع 1357؟؟؟؟منونم راهنمایی دقیق بدین

مشاور: سلام، بدیهی است قوانین جدید و لازم الاجرا باید مطالعه شود، صلاحیت مراجع ثبتی را در حد بخش مربوطه در مبحث مراجع اداری و قضایی از جلد اول کتاب پیشرفته آقای دکتر شمس مطالعه گردد.

سوال : با سلام وخسته نباشید تشکر و ممنون از راهنمائی شما در مورد بلا تکلیفی من از قانون تجارت وایین دادرسی کیفری . ممنون از مشاورین موسسه

سوال : باسلام عرض ادب واحترام منابع كامل ودقيق آزمون وكالت وكارشناسي ارشد دانشگاه دولتي را ميخواستم باتشكر

مشاور: سلام، به بخش مربوطه در سایت مراجعه کنید.

سوال : با عرض سلام و تبریک سال نو من حدوده یک سال و نیم هستش که فارغ التحصیل شدم ولی تا به امروز هیچ مطالعه ای نداشتم بر روی کتاب و جزواتم.به نظر شما در آزمون امسال موفق میشوم و چکار انجام دهم برای موفقیت.با تشکر

مشاور: سلام، در اولین فرصت با مشاورین موسسه تماس بگیرید و در خصوص منابع و نحوه شروع مطالعه و برنامه ریزی مشورت بگیرید.

سوال : با سلام من متولد سال ۱۳۵۳هستم آیا میتوانم امسال هم در آزمون وکالت مرکز شرکت کنم

مشاور: سلام، شرط شرکت در آزمون وکالت کانونهای وکلا حداکثر 50 سال است.

سوال : سلام من دانشجوی ارشد خصوصی هستم و سعی کردم این ترم واحدهای بیشتری رو پاس کنم که ترم بعد وقتم برای مطالعه آزمون وکالت آزادتر باشهخواستم بدونم برای بنده که از تیر برنامه ریزیم شروع میشه چه پیشنهادی دارید ضمنأ سال پیش میانگین درصدم 44 بوده و رتبم بین 117 گیلان

مشاور: سلام، از تیر ماه نیز فرصت مناسبی جهت آمادگی دارید، البته به شرط مطالعه مستمر، دقیق و منظم ، در صورتی که در دروس مدنی و حقوق جزا زمینه خوبی ندارید از همین حالا ساعاتی را به مطالعه جدی و مفصل این دروس اختصاص دهید.

سوال : باسلام . اگه برای ازمون وکالت امسال قوانین تجارت وکیفری جدیدسوال باشه ایا کتاب های قانونیار مطابق قوانین جدید به موقع در دسترس ما قرار میگیره .

مشاور: سلام، بله، در صورت تغییر قطعی و اجرای قوانین جدید، کتب قانونیار منطبق با قوانین جدید در اختیار جامعه حقوقی قرار می گیرد.

سوال : باسلام . میخواستم بدونم ایا برای شروع دوره کاراموزی وکالت حتمااز کار دولتی خود باید استعفا داد.نمیشه مدت دوره کاراموزی را از سازمان محل کار مرخصی بدون حقوق گرفت وبعد از قبولی در ازمون اختبار وبرای اخذ پروانه وکالت استعفا بدهیم .

مشاور: سلام، رویه کانون بدین صورت است که تا زمانی که گواهی قطع ارتباط استخدامی خود را ارائه ندهید پروانه کارآموزی را به شما تحویل نمی دهند.با این حال برای اطمینان بیشتر با واحد صدور پروانه کانون وکلا تماس بگیرید.

سوال : سلام . در صورت ثبت نام در ازمون های ازمایشی اینترنتی، مشاوره هم شامل آن میشود یا فقط امتحان است؟باتشکر

مشاور: سلام، شما می توانید بصورت تلفنی و حضوری از مشاورین موسسه مشورت بگیرید.

سوال : سلام.من متولد1355هستم.آیامیتوانم در آزمون قضاوت شرکت کنم/آیاشرایط سنی خاصی داره؟متشکرم

مشاور: سلام، خیر،  شرط سنی برای شرکت در این آزمون حداکثر 36 سال است.

سوال : باسلام وخسته نباشید ببخشید ما که لیسانس حقوق ثبتی داریم که نمیتونیم در ازمون وکالت شرکت کنیم آیا میتونیم مشاوران حقوقی شرکت کنیم واینکه من در ازمون ازمایشی وکالت شما ثبت نام کرده ام میتونم تغییر بدم ودر ازمون هایازمایشی مشاوران شرکت کنم

مشاور: سلام، در خصوص شرکت در آزمون وکالت فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی با توجه به اینکه مقطع لیسانس این دانشگاه دارای گرایشهای متفاوت است ابهاماتی وجود دارد، برای رفع این ابهام و رسیدن به پاسخ قطعی باید به اتحادیه کانونهای وکلا و مرکز امور مشاوران مراجعه کنید. 

سوال : با سلام وخسته نباشید من دچار بلا تکلیفی شده ام نمیتونم درست تصمیمم بگیرم کمکم کنید. وضعیت قانون تجارت چی شد چه بخونیم همچنین قانون ایین دادرسی کیفری؟ممنون میشم منو از بلا تکیفی نجات دهید

مشاور: سلام، تکلیف شما روشن است، مطالعه قوانین فعلی و لازم الاجرا، در صورت لازم الاجرا شدن قوانین جدید شرایط برای همه یکسان خواهد بود، همانطور که در سال گذشته داوطلبان شرکت در آزمونهای حقوقی با قانون جدید مجازات اسلامی روبرو شدند، در این شرایط داوطلبی به موفقیت خواهد رسید، که در عین حال که بطور جدی پیگیر لازم الاجرا شدن قوانین جدید است به مطالعه جدی خود نیز ادامه می دهد و با لازم الاجرا شدن قوانین جدید به سرعت و با درک این مطلب که شرایط برای همه داوطلبان یکسان است و چیزی را از دست نداده است به مطالعه بر مبنای قوانین جدید خواهد پرداخت. با آرزوی موفقیت برای داوطلبان سختکوش

سوال : سپاس از اینکه همراهی با مخاطبانتان را ارج می نهید و برای آن وقت و تلاشتان را مصروف می کنید....سلامتی شما عزیزان تلاشگر آرزوی ماست

مشاور: سلام و سپاس از همراهی و قدردانی شما.

سوال : با سلام وخسته نباشید ویک دنیا تشکر از اینکه سوالات ما رو بی جواب نمی گذارید بنده در ازمون های ازمایشی شرکت کردم دو ازمون اول خوب ندادم حالا برای ازمون سوم ایا از مواد قانونی دو ازمون گذشته هم میاد؟یا فقط مواد مربوط به ازمون سوم بخوانیم ؟با تشکر

مشاور: سلام، در هر آزمون دقیقا مواد و مباحثی که در برنامه ذکر شده مورد سوال قرار می گیرد بدیهی است با توجه به ارتباط برخی مواد ممکن است برای فهم مواد آزمون جدید نگاهی نیز بر مواد قبلی بیاندازید. بهتر است برای یادگیری بهتر مباحث، در صورت مشاهده ارتباط بین دو مبحث یا چند ماده، مجموع آنها را مطالعه نمایید.  

سوال : با سلام احتمال اينكه امسال نيز در ازمون وكالت٩٣ سوالات ايين دادرسي كيفري از همان قانون ٧٨ باشه چقدر هست

مشاور: سلام، مشخص نیست، باید منتظر انتشار این قانون در روزنامه رسمی و پس از آن اطلاع رسانی کانونها باشیم.

سوال : با سلام از شما خواهشمندم برای درس ایین دادرسی مدنی در مرحله سوم ازمون 24 مرحله ای چه مواد قانونی یا چه کتاب هایی بخوانیم لطفآ تصریح بفرمایید.متشکرم

مشاور: سلام، متن قوانین ذکر شده و همچنین مبحث مراجع قضایی و مراجع اداری را از جلد نخست کتاب آقای دکتر شمس مطالعه کنید.

سوال : با سلام خسته نباشین.واقعا جای تقدیر داره اینهمه به سوالات با حوصله جواب میدین..ای کاش دوستان قبل از سوال پرسیدن جوابهای شما مخصوصا در باره تجارت جدید و دادرسی کیفری رو نیگاه میکردن..بازم به هر حال خدا بهتون اجر بده..

سوال : سلام شیوه مکاتبه ای برای آزمون اختبار هم دارید با تشکر ممنون میشم توضیح دهید با تشکر از خدمات خوبتون

مشاور: سلام، شما می توانید در دوره های ویژه اختبار شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر راجع به خدمات موسسه برای اختبار با 48 48 41 66 تماس بگیرید.

سوال : باسلام میخواستم بدونم ازمون مرحله ی سوم موسسه ازایین دادرسی مدنی نوشتین صلاحیت دیوان عدالت اداری و صلاحیت مراجع ثبتی ومراجع حل اختلاف شامل کتابهای دکترشمس میشه؟یاقانون مجزای؟ باتشکر

مشاور: سلام، مبحث مراجع قضایی و اداری از جلد نخست کتاب دکتر شمس به همراه متن قوانین مذکور در برنامه را مطالعه کنید.

سوال : سلام.من از قبول شده های وکالت 92 هستم و هنوز برای کانون وکلا خراسان مدارک مربوط به نامه پزشکی قانونی و هویت را تحویل ندادم ایا مشکلی برای من ممکن است بوجود اید.البته ثبت نام اولیه انجام شده ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

مشاور: سلام، بهتر است در اسرع وقت مدارک را تحویل دهید،بعید است مشکلی بوجود آید با این حال برای اطمینان با کانون مربوطه تماس بگیرید.

سوال : با عرض ادب و احترام ببخشید اسامی 90 نفری که کانون مرکز اعلام کرده پیرو اجرای مصوبه 29/05/92 هیات مدیره بوده که قرار شد کارآموزان جز سهمیه حساب نشن حالا خواستم بدونم آیا طبق رویه هرساله کانون مرکز تکمیل ظرفیت هم اعلام میشه یا اینکه دیگه تکمیل ظرفیتی در کار نیست؟ ممنون از شما

مشاور: سلام، اگر از میزان سهمیه امسال بواسطه عدم ثبت نام یا انصراف ، ظرفیتی باقی بماند تکمیل ظرفیت نیز اعلام می گردد، البته با توجه به اینکه معمولا این تکمیل ظرفیت تعداد بسیار محدودی دارد و بسیار دیر اعلام می شود بهتر است برای آزمون سال بعد تلاش کنید.  

سوال : چند ساعت در روز باید مطالعه کرد تا رتبه شد؟

مشاور: سلام، کسب رتبه برتر و قبولی در آزمونهای حقوقی، مستلزم داشتن برنامه ریزی قوی و دقیق، اجرای دقیق و بدون تعویق برنامه، بررسی مداوم عملکرد و سعی بر قوت بخشیدن به نقاط ضعف و حفظ نقاط قوت، تست زنی به شیوه صحیح، استفاده از منابع مشخص و ثابت در طول اجرای برنامه و مرور بیشتر همان منابع به جای تغییر و افزایش منابع جدید و ... است، میزان ساعات مطالعه روزانه شما نیز بسته به سطح علمی و سرعت تحلیل ذهنی شما می تواند متفاوت باشد، برخی داوطلبان با ساعات مطالعه کم و برخی با ساعات مطالعه بالا به موفقیت می رسند، امری که مسلم است بدون تلاش کسب هیچ موفقیتی امکانپذیر نیست، مهم داشتن برنامه و اجرای دقیق آن با میزان مطالعه ای است که احساس کنید درس را به طور کامل یاد گرفته اید. شرکت در آزمونهای آزمایشی بسیاری از عوامل مذکور را برای شما به ارمغان خواهد آورد برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه مشورت نمایید.

سوال : با سلام وآرزوی سالی نیکو برایتان...زمزمه هایی مبنی بر برگزاری آزمون سردفتری شنیده ابم...آیا صحت دارد؟موفق باشید

مشاور: سلام، خبر رسمی مبنی بر برگزاری این آزمون تا کنون منتشر نشده است.

سوال : سلام برای ازمون ارشد ازاد قانون تجارت جدید بخونم یا قدیم؟

مشاور: سلام، قانون فعلی. البته پیگیر اخبار مربوط به اجرایی شدن این قانون نیز باشید.

سوال : با سلام، لطفأ بفرمایید قانون جدید تجارت تا چه مرحله ای پیش رفته و چه زمانی احتمال لازم الاجرا شدنش هست؟ با تشکر

مشاور: سلام، اخبار مربوط به لایحه تجارت ضد و نقیض است، بهتر است به مطالعه قوانین فعلی بپردازید و البته پیگیر اخبار جدید در این خصوص باشید، در صورت لازم الاجرا شدن شرایط برای همه یکسان خواهد بود.

سوال : با سلام و خسته نباشید من کتاب ایین دادرسی کیفری دکتر خالقی چاپ هفتم اش دارم میخوانم و کتاب اصول فقه ابولحسن محمدی چاپ دوازدهم اش و حالا این کتاب ها خیلی ضرورت داره چاپ جدیدشان تهیه کنم ؟تغییرات زیادی کردند یا نه؟با تشکر

مشاور: سلام، آقای دکتر خالقی تغییرات قانون مجازات اسلامی را در خصوص آیین دادرسی کیفری در چاپ 22 کتابشان لحاظ نموده اند،  اصول فقه دکتر محمدی نیز در چاپهای جدید مثالهای بیشتر قانونی دارند.

سوال : با سلام و خسته نباشید من به کمک موسسه شما توانستم در اولین سال شرکتم در کانون خوزستان رتبه 122 را کسب کنم..و تصمیم دارم در ارشد نیز از موسسه شما یاری بگیرم..لیکن قبل از شروع آزمونهای آزمایشی سوالی دارم آیا در گرایش حقوق خصوصی میتوانم متون حقوقی را فرانسه انتخاب کنم و آیا موسسه چتر دانش برای متون حقوقی به زبان فرانسه کتابی چاپ کرده است؟

مشاور: سلام، امکان انتخاب زبان فرانسه وجود دارد، با مشاورین موسسه مشورت نمایید.

سوال : با سلام و عرض ادب بنده کارشناس حقوقی وزارتخانه دولتی هستم چطور میتونم بدون ازمون پروانه وکالت بگیرم ممنونم

مشاور: سلام، در صورت دارا بودن این شرایط ( لیسانس حقوق یا گواهی سطوح عالی حوزه ، 5سال مستمر یا 10 سال متناوب کارشناس حقوقی مستند به احکام کارگزینی،  بازنشستگی با 30 سال خدمت واقعی ) می توانید پروانه کارآموزی وکالت بدون رعایت شرط سن با انجام نصف مدت مقررکارآموزی‌ دریافت کنید.

سوال : سلام با توجه به تصویب قانون جدید تجارت ایا سوالا وکالت 93ازقانون جدید خواهد بود .با تشکر

مشاور: سلام، در این خصوص باید منتظر اخبار جدید در روزهای آینده باشید.

سوال : سلام و خسته نباشید‌. با تصویب لایحه تجارت وضعیت آزمونهای آزمایشی چطور میشه؟ لطفا ما را از بلاتکلیفی دربیاورید.

مشاور: سلام، تا قطعی شدن تغییرات قوانین، برنامه آزمونها به روال گذشته است، نگران نباشید، در صورت تغییر قوانین شرایط برای همه داوطلبان یکسان خواهد بود

سوال : باسلام احتراما به نظر شما در ازمون وكالت امسال از قوانين اخيرالتصويب ائين دادرسي كيفري و تجارت سوال طرح خواهد شد؟ باتشكر

مشاور: سلام، در این خصوص باید منتظر اخبار قطعی بمانید، فعلا باید طبق منابع فعلی مطالعه نمایید.

سوال : با سلام و خسته نباشید حالا تکلیف مابرا تجارت چیه برا وکالت قانون جدید رو بخونیم؟

مشاور: سلام، با توجه به عدم اطلاع رسانی دقیق در خصوص زمان انتشار لایحه آیین دادرسی کیفری و اخبار ضد و نقیض در خصوص لایحه تجارت باید منتظر روزهای آینده و اطلاع رساانی دقیق بمانیم، در حال حاضر باید منابع فعلی با تاکید بر دروس غیر از تجارت و آیین دادرسی کیفری مطالعه گردد.

سوال : با سلام و تشكر از شما بابت دوره هاي مجازي، چون براي كساني مثل من كه سرشون شلوغه خيلي مفيده. ميخواستم خواهش كنم در برنامه دوره مجازي نام استاد هر درس رو هم اعلام بفرماييد.

مشاور: سلام، زمان و نحوه تشکیل دوره های مجازی از طریق سایت اطلاع رسانی می گردد، همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر با 48 48 41 66 تماس بگیرید.

سوال : سلام میخواستم بدونم دور دوم آزمونهای آزمایشی وکالت از چه زمانی شروع میشه و چند مرحله میباشد؟

مشاور: سلام: گروه دوم آزمونهای آزمایشی چتردانش از خرداد ماه آغاز می گردد که تعداد مراحل و برنامه دقیق آن بزودی بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

سوال : با سلام و تبریک سال نو عذر میخوام بنده برای آزمون های 24 مرحله ای وکالت ثبت نام کردم و بعد از تماس و دادن اطلاعات لازم قرار بود که کد دواطلبی و رمز عبور برای بنده پیامک شود ولی هنوز خبری نیست در حالی که فردا باید آزمون بدم !!! لطفا همکاری نموده و کد داوطلبی و رمز ورود را ارسال نمایید پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.

مشاور: سلام، با 48 48 41 66 تماس بگیرید.

سوال : سلام من تودرس تجارت خیلی ضعیفم این مشکلو توی دوران تحصیلم هم داشتم مىخاستم یه منبع معرفی کنیدبراىوکالت که ازپایه شروع کنم.سپاسگزارم

مشاور: سلام، پیشنهاد می کنیم در صورت امکان از کلاس تجارت آقای دکتر قربانی استفاده کنید، در غیر اینصورت کتاب قانون تجارت در نظم حقوقی کنونی دکتر دمیرچیلی و شرکتهای دکتر پاسبان و اسناد تجاری دکتر کاویانی را مطالعه فرمایید. برای مشاوره دقیق و انتخاب دقیق منابع با مشاورین موسسه مشورت نمایید.

سوال : سلام اگر امسال ازمون وکالت قبول بشم در حین کاراموزی میتوانم در ازمون سر دفتری شرکت کنم؟

مشاور: سلام، بله این امکان وجود دارد و البته در نهایت باید یکی را انتخاب کنید.

سوال : سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم فعالت موسسه از چه تاریخی شروع میشه و کلاس های روز جمعه بر قرار هست یا خیر

مشاور: سلام، فعالیت موسسه از 15 فروردین آغاز می گردد، برای اطلاع از برقراری کلاسها با 48 48 41 66 تماس بگیرید.

سوال : با سلام و خسته نباشید بنده میخاستم تو سایت شما عضو شم و از مطالب وکالت و مشاوران و سردفتری و قضاوت و دکتری و.. استفاده کنم. ممنون میشم بنده رو برای قبولی در آزمون وکالت یا مشاوران یاری کنین.

مشاور: سلام، شما می توانید از مطالب موجود در سایت استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم برای مشاوره دقیق با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

سوال : با سلام خواستم بدونم آیا موسسه شما برای آزمون ارشد سراسری امسال برنامه ای داره و چطور

مشاور: سلام، بله، آزمونهای آزمایشی که از آبان ماه آغاز می گردد و دوره های تدریس کامل دروس.برای اطلاع بیشتر با 48 48 41 66 تماس بگیرید.

سوال : باسلام و خسته نباشید.میخواستم بپرسم کسی که نوع ثبت نامش حضوری هست میتونه بصورت اینترنتی در آزمون شرکت کنه؟

مشاور: سلام، بله این امکان وجود دارد، البته پیشنهاد می کنیم در صورت امکان حضوری شرکت کنید.

سوال : با سلام اگر فردی در شهر یزد که زیر مجموعه کانون مرکز است قبول شده باشد آیا راهی میباشد که با کسب نمرات عالی در اختبار یا ..... بتواند به کانون مرکز(تهران)منتقل دایم شود ؟ ممنون میشوم اگر مبسوط توضیح دهید. تشکر

مشاور: سلام، بله، در صورتی که در اختبار پایان دوره کاراموزی با کسب نمره عالی جزو 2 درصد برتر شرکت کنندگان باشید می توانید محل وکالت خود را به محل دلخواه انتقال دهید.

سوال : با سلام . ایا امکان دارد قبل از لازم الاجرا شدن قانون ایین دادرسی کیفری جدید کانون از این قانون سوال طرح کنه ؟ چون شش ماه پس از انتشار لازم الاجرا میشود .

مشاور: سلام، بعید است با این حال با انتشار این قانون در روزنامه رسمی و مشخص شدن زمان دقیق اجرایی شدن آن کانونها نیز در این خصوص اطلاع رسانی خواهند کرد.

سوال : آیا پس از قبولی در آزمون وکالت مانند بقیه استخدامیها معاینه پزشکی انجام میشود؟

مشاور: سلام، پذیرفته شدگان جهت تست اعتیاد به پزشکی قانونی معرفی می شوند.

سوال : سلام.ایا کاراموز وکالت میتواند به عنوان مشاور حقوقی اداره دولتی مشغول شود؟؟

مشاور: سلام، بله، شما به صورت قرارداد مشاوره می توانید با ادارات دولتی همکاری نمایید.

سوال : ضمن عرض سلام و خسته نباشید یک سوال داشتم از خدمتتون.بنده مشتاق هستم که در آزمونهای آزمایشی موسسه چتر دانش ثبت نام کنم اما تا اول مرداد ماه ایران نیستم و از آزمون دهم به بعد میتونم شرکت کنم.میخواستم ببینم آیا امکان ثبت نام از آزمون دهم به بعد وجود داره و در صورت مثبت بودن جواب،هزینه آن به چه صورت خواهد بود.با تشکر از زحماتتان

مشاور: سلام، شما می توانید بصورت اینترنتی در آزمونها شرکت کنید، با شرکت در دوره کامل به برنامه ریزی بهتری دست پیدا می کنید، با این حال برای اطلاع از امکان ثبت نام پس از تعطیلات با واحد ثبت نام موسسه تماس بگیرید. 48 48 41 66

سوال : با سلام وآرزوی سالی خوش برای شما بنده لیسانس مهندسی کشاورزی دارم و ارشد حقوق بین الملل.می خواستم ببینم از انجاییی که برای شرکت در ازمون های حقوقی وکالت مشاوره و...نیاز به لیسانس حقوق است. در صورت شروع کردن این مقطع چه مقدار از واحدها معادل می شود و معمولا چقدر این مقطع با این وضعیت طول میکشد؟ سپاس

مشاور: سلام، برای پاسخ این سوال به واحد آموزش دانشگاه ها مراجعه  کنید.

سوال : با سلام .من دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد حقوق جزا هستم .خواستم بدونم که برای وکالت 93چه طوری میتونم موفق بشم؟؟با وقت کمی که برای آزمون وکالت دارم باید بیشتر چه منابعی را بخوانم تا در کانون مازندران موفق بشم

مشاور: سلام، با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

سوال : سلام.خسته نباشيذ..لطفا بفرماييد آيا امکان اعتراض به نتايج ازمون تشريحي قضاوت وجود داره يا خير؟ خواهش ميکنم بررسي بفرماييد وپاسخ را هر چه که هست منتشر کنيد..بيصبرانه درانتظار اجابت درخواست هستم.. باتشکرويژه

مشاور: سلام، در پرتال جامع معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه که اطلاع رسانی های مرتبط با آزمون قضاوت را عهده دار است در این خصوص پیش بینی نشده است. با این حال برای اطمینان می توانید با معاونت آموزش قوه قضاییه تماس بگیرید.

سوال : با سلام وخسته نباشید منابع وکالت سال93رو میخواستم واینکه چکار باید کرر که حتما قبول بشیم من ... فقط میخوام قبول بشم

مشاور: سلام، منابع به طور کامل در سایت قابل مشاهده است، برای انتخاب دقیق با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

سوال : سلام و عرض ادب.سال نو مبارک. میخواستم بدونم وکالت شرط معدل هم داره وچقدر؟ تشکر

مشاور: سلام، ضمن تبریک سال نو ، خیر.

سوال : سلام خیلی خیلی خیلی ممنونم از اصلاحیه قانون یار مجازات اسلامی

سوال : سلام و خسته نباشید برای آزمون قضاوت باید حتما مدرک فارغ التحصیلی را گرفته باشی یا دانشجو در دو ترم آخر هم باشی می پذیرند . ممنون

مشاور: سلام، باید فارغ التحصیل باشید.

سوال : سلام سال نو مبارك بنده در سال1392 در آزمون وكالت كانون مركز تنها 700 نفر تا قبولي فاصله داشتم و به اميد خدا قصد دارم در آزمون 1393 نيز شركت كنم، تنها مشكلم شيوه ي تست زني است اما نميدانم چگونه آن را برطرف كنم. شركت در آزمون هاي آزمايشي كمك چنداني در حل اين مشكل نمي كند.خواهشمند است من را در اين خصوص ياري بفرماييد.

مشاور: سلام، ضمن تبریک سال نو، پیشنهاد می کنیم ابتدا مسیر طی شده را با مشاورین موسسه بررسی کنید تا موانع موفقیت خود را بطور کامل پیدا کنید، اگر تنها مشکل شما تست زنی باشد، این مشکل به راحتی با تست زنی زیاد و البته به شیوه صحیح و اصولی قابل حل است، شرکت در آزمونهای آزمایشی نیز در صورت اجرای صحیح برنامه و بررسی و واکاوی دقیق هر آزمون پس از برگزاری آن از عوامل موفقیت است. برای مشاوره در این خصوص با مشاورین موسسه مشورت نمایید.

سوال : باسلام، قانون آیین دادرسی کیفری چه تاریخی لازم الاجرا می شود و آیا سوالات مصاحبه علمی قضاوت امسال از کدام قانون می باشد؟ با تشکر

مشاور: سلام، سوالات مصاحبه قضاوت از قانون فعلی است، تعیین زمان لازم الاجرا شدن قانون جدید دادرسی کیفری منوط به ابلاغ و انتشار در روزنامه رسمی است که طبق همین قانون 6 ماه پس از انتشار در روزنامه رسمی است.

نام و نام خانوادگی: پرسش:
آدرس ایمیل:  
دسته بندی سوال: